Išgydytas gėjus? Ekspertai sutaria: nieku gyvu!
Data: 2009.04.19 12:46
Tema: Komentarai, nuomonės


>Nepaisydami visų visai priešingų mokslinių įrodymų, daug religinių konservatorių tvirtina, kad homoseksualūs žmonės gali ir privalo tapti heteroseksualiais, kadangi homoseksualumas, jų nuomone, yra nuodėmė ir pasirinkimas, o ne tiesiog žmogaus įvairovė.

Eksgėjų („buvusių gėjų“) „atkuriamosios terapijos“ ar „konversinės terapijos“ šalininkai virtina, kad konsultacijos, maldos ir kartais „antipatijos (aversion)“ terapija, egzorcizmai, pasninkavimo ir lūpdažių vartojimo seminarai lesbietėms, yra pakankami, kad pakeistų lytinę orientaciją.

Tačiau mokslinė bendruomenė vienu balsu sutaria, kad lytinė orientacija negali būti pakeista, o tokios „terapijos“ gali būti kenksmingos.

Amerikos Medicinos Asociacija (American Medical Association) teigia: „Didžioji dalis emocinio sutrikimo, kurį patiria gėjai ir lesbietės dėl savo lytinio identiteto, yra labiau susijusi su nepriimančios aplinkos atstūmimu. Todėl „antipatijos“ terapija… daugiau neberekomenduojama.

Amerikos Pediatrų Akademija (American Academy of Pediatrics) perspėja: „Terapija, kurios paskirtis pakeisti lytinę orientaciją, yra kontraindikuotina, nes ji gali iššaukti kaltės bei nerimo jausmus, tuo tarpu neturi visai ar turi labai mažai šansų pakeisti lytinę orientaciją.

Amerikos Psichiatrijos Asociacija (American Psychiatric Association) žengė dar toliau: „Nėra paskelbta jokių mokslinių įrodymų, kurie patvirtintų „atkuriamosios terapijos“, kaip gydymo keičiant kieno nors lytinę orientaciją, efektyvumą“. Taip pat: „Galimos „atkuriamosios terapijos“ rizikos yra didelės: depresija, nerimas, savižudiškas elgesys“.

Amerikos Psichologų Asociacija (American Psychological Association) pritaria: „Medicinos ir psichinės sveikatos profesionalai taip pat žino, kad lytinė orientacija nėra pasirinkimas ir negali būti pakeista. Grupės, kurios nori pakeisti žmonių lytinę orientaciją taip vadinamomis „konversine terapija“ yra suklaidintos ir rizikuoja sukelti didesnę psichologinę žalą tiems, kuriems, kaip jie teigia, bando padėti“.

„Eksgėjų tarnystės“ į šią griežtą poziciją atsako atsargiai apibrėždamos, kas yra sėkmė, jų požiūriu. Vietoje to, kad sėkme būtų laikomas lytinės orientacijos pasikeitimas, kuris baigiasi heteroseksualia santuoka, jie apibrėžia sėkmę, kaip gebėjimą atsispirti homoseksualiam potraukiui. Kritikai tai vertina, kaip laikiną savo seksualumo nuslopinimą, ir nieko daugiau.

Įdomu ir tai, kad šios grupės neturi ilgalaikių eksgėjų stebėjimo įrašų, kad moksliškai patvirtintų savo sėkmės procentą, o remiasi tik žodiniais pasakojimais. Tai būtų problematiška, nes daugelis šių organizacijų įkūrėjų, lyderių ir klientų iš pradžių teigė, kad sėkmingai pakeitė savo lytinę orientaciją, tačiau vėliau vis tiek sugrįžo prie homoseksualumo. Tokie asmenys dažnai demaskuoja „konversinę terapiją“ esant tiesiog šundaktaryste.

Yra įrodymų, kad „eksgėjų“ šalininkai imasi vis ekstremalesnių priemonių. Exodus International, didžiausia tarp šių grupių, dalyvavo neapykantos konferencijoje nukreiptoje prieš gėjus Ugandoje. Ją atstovavo prezidentas Alan Chambers ir tarybos narys Don Schmierer. Konferencijoje buvo raginama gėjus „gydyti“ prievarta, už homoseksualumą bausti kalėjimu iki gyvos galvos, sukurti organizaciją, kuri „išnaikintų“ homoseksualumą Ugandoje su policijos pagalba, prievartiniu perauklėjimu, įkalinimu iki gyvos galvos ir visuotiniu budrumu. Konferencijoje taip pat dalyvavo Scott Lively, kuris apkaltino gėjus dėl Holokausto ir 1994 metais Ruandoje įvykusio genocido.

Nei vienas Exodus International atstovas konferencijoje neužprotestavo šių rekomendacijų ir nepasmerkė Holokausto revizionisto.

Kitas įgrisus ir ekstremistiškas šalininkas- James Dobson, vienas iš „Focus on the Family“, konservatyvios religinės tarnystės, įkūrėjų. Per daugelį metų Dobson taip apniko mintys apie gėjus, kad jis tiki, jog „homoseksualumą galima paprasčiausiai išvyti malda“.

Tačiau pasak „eksgėjų“ stebėjimo grupės „Truth Wins Out“: vien paskutiniaisiais metais Dobson has apjungė, tikslingai klaidingai interpretavo ar tiesiog išrankiojo tyrimus iš mažiausiai šešių gerbiamų mokslininkų, kurie viešai jį pasmerkė dėl netinkamo jų darbų panaudojimo“. 2004 metų spalio mėnesį jis pareiškė „The Daily Oklahoman“: „Homoseksualai yra nemonogamiški. Jie nori sunaikinti santuokos institutą. Tai sunaikins Žemę“.

Visur ypač maldauju homoseksualių vaikų tėvų , kad jie patarimo kreiptųsi į gerbiamus mokslu besiremiančius profesionalus ir vengtų, kad jų vaikui būtų taikoma psichologiškai pavojinga „atstatomoji terapija“.

Jūsų vaikas gali skirtis nuo jūsų, tačiau jis nėra sugedęs, kad reikėtų atstatinėti.

Doug Marshall-Steele

Paruošta pagal: Delaware Online

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=2795