Vaikams, kuriuos augina dvi motinos lesbietės, būdinga geresnė psichinė sveikata
Data: 2009.06.21 10:05
Tema: Sveikata


Pasak plataus tyrimo, kurį atliko Danijos Sveikatos apsaugos institutas Kopenhagoje, vaikai, kuriuos augina dvi moterys-lesbietės, praktiškai neturi jokių psichologinių problemų.

Tyrime dalyvavo 853 513 vaikų, tarp kurių 13 524 – įvaikinti, visi jie gimė nuo 1978 iki 2005 metų. Tiriamoje grupėje buvo 387 vaikai, kuriuos įsivaikino jų biologinės motinos partnerė, pradedant nuo 1999 metų, kuomet toks įsivaikinimas Danijoje tapo legaliu. Visiems vaikams buvo iki 11 metų.

Palyginimas buvo daromas įvertinant lytį, amžių, gyvenamąją vietą, šeimos pajamas, tėvų išsilavinimą, o taip pat jų šeimyninę padėtį.

Pasak Merete Lauberg, kuri davė interviu Prancūzijos žurnalui TETUE, išvadų – vaikai augantys su vieniša motina ar su dviem motinomis, vystėsi gerai, bet kokiu atveju ne prasčiau nei vaikai kitose grupėse. Akivaizdu, kad tyrimas buvo daromas tam tikrose amžiaus ribose ir situacija gali kisti vyresnio amžiaus grupėse.

Tiriamose grupėse, vaikams, kuriuos įsivaikino jų motinų partnerės, buvo mažesnė psichinių sutrikimų rizika. Pasak tyrėjų anketos, vaikų, kurie dėl šios problemos kreipėsi į psichiatrus, dviejų motinų grupėje buvo 1,8%, o kontrolinėje grupėje buvo 5%.

„Šie vaikai auga su moterimis, kurios išmoko veikti kartu. Galime daryti prielaidą, kad moterims buvo sunkumų dėl jų priėmimo visuomenėje, bet jos išmoko šiuos sunkumus įveikti. Moterys turėjo pasipriešinti situacijoms, kuriose jos buvo išstumiamos iš normos, tačiau jas išsprendė sėkmingai ir tapo dar stipresnėmis ir patvaresnėmis. Jos labiau pasitiki savimi“.

Kiti faktoriai, pasak tyrimo autorių, yra siejami su lesbiečių stipresniu ir gilesniu noru turėti vaikų. Visa tai teigiamai veikia vaiką, kuris perima iš savo motinų jų jėgą ir pasitikėjimą savimi. Tačiau tyrėjų nuomone dar reikalingi detalesni kokybiniai tyrimai, kad būtų galima padaryti išsamesnes išvadas.

Šaltinis: Bluesystem.ru

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=3023