Medikai: homoseksualumas jaunimui nepavojingas
Data: 2009.11.20 15:57
Tema: Mitai ir stereotipai apie homoseksualumą


Nors šiuo metu tam tikrose profesinėse srityse būti homoseksualu yra madinga, tokia seksualinė orientacija netgi atveria karjeros galimybes, seksualinės sveikatos medikai pastebi, kad homoseksualių santykių plitimui tai įtakos neturi. Egzistuoja daugybė tyrimų, įrodančių, kad homoseksualo išauklėti neįmanoma. Tai įgimtas dalykas. Todėl dviejų homoseksualių vyrų auginamas berniukas išaugs psichologiškai sveikesnis nei niekada neišsiblaivančių heteroseksualų šeimoje.

Dėl mados homoseksualų nedaugėja.

„Ne taip seniai daugybė dalykų, susijusių su seksualumu, buvo vertinami neigiamai. Dabar jau užtenka žinių, kad žinotume, koks seksualinis elgesys yra žalojantis, o koks – ne. Pavyzdžiui, buvo teorija, kad jei atsiranda erekcijos sutrikimų, reikia mėnesį pailsėti. Taip buvo pakenkta ne vienam žmogui. Kita teorija teigė, kad lytinius santykius reikia pradėti kuo anksčiau. Jauni žmonės turėdavo po kelis partnerius, jų seksualinės patirtys dažnai nebūdavo malonios, o tai turėjo didžiulės įtakos jų psichikai.

Deja, pažiūrėjus Seimo posėdžius, akivaizdu, kad paskaitą apie seksualinę sveikatą pirmiausiai reikėtų skaityti ten. Parlamentarai gali priimti rimtus sprendimus, tačiau tai daro visiškai neatsakingai. Šiandien sukaupta pakankamai įrodymų, kad homoseksualumas nėra liga. Homoseksualas tik tiek ligotas, kiek pats graužiasi dėl to“, - teigė Lietuvos seksualinės medicinos draugijos prezidentas doc. Henrikas Ramonas.

Urologo teigimu, kai visuomenė taps tolerantiškesnė, nieko nebestebins, jog vaiką augina du vienas kitą mylintys homoseksualūs žmonės. „Visuomenėje daug kas keičiasi. Anksčiau, kai vaikas augdavo be tėvo, buvo manoma, kad jis traumuojamas. Šiuo metu tai visuotinis reiškinys, kuris nelaikomas didele problema. Gal iš tiesų geriau, kad vaiką augintų du mylintys žmonės, tegu jie ir homoseksualai, negu jis augtų šeimoje, kurioje vaiko tėvai niekada neišsiblaivo ir nuolat jį muša“, - svarstė medikas.

Anot jo kolegos, seksualinės medicinos gydytojo, urologo dr. Roberto Adomaičio, paskutiniai duomenys patvirtina, kad homoseksualumas – įgimtas. Tačiau visuomenėje dėl nuolat išlendančių pedofilijos skandalų jis apipintas įvairiausiais mitais. Pavyzdžiui, egzistuoja baimė, kad homoseksualai, viešai reiškiantys savo orientaciją, paskatins ir jaunimą rinktis šį seksualinių santykių būdą.

„Gal visuomenėje šiuo metu ir yra tam tikra homoseksualumo mada, tačiau ji tikrai nepaskatins jaunuolių tapti homoseksualais. Kaip minėjau, šis potraukis įgimtas, o ne įgyjamas. Vaikai paprastai kopijuoja tėvų elgesį, mokosi iš jų socialinių įgūdžių, tačiau tikrai neperima seksualinės orientacijos. Visi dabartiniai homoseksualai juk išaugo heteroseksualų šeimose“, - sakė pašnekovas.

Plačiau: Delfi.lt

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=3565