Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - II
Data: 2010.04.27 11:28
Tema: Mitai ir stereotipai apie homoseksualumą


Prieš keletą metų GayLine skelbė straipsnių ciklą, kuriuose buvo detaliai komentuojami standartiniai mitai ir stereotipai apie homoseksualius žmonės. Šiemet mes vėl skelbiame straipsnius apie mitus. Šiandien dar keturi stereotipai apie mus bei trumpi komentarai jiems. Mitus bei komentarus visuomet perskaitysite „Sužinok“ skiltyje.

Homoseksualai propaguoja savo gyvenimo būdą

Seksualinė orientacija negali būti primetama, keičiama ar užkrečiama, todėl ir jos propagavimas neturi jokios prasmės. (APA informacija)

Tuo tarpu homoseksualūs asmenys turi Lietuvos konstitucijos, įstatymų, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijos ir kitų tarptautinių sutarčių garantuojamas teises į saviraišką, informacijos skleidimą, taip pat teisę gauti informaciją.

Homoseksualūs žmonės turi teisę informuoti visuomenę apie savo egzistavimą, savo poreikius, ir reikalauti, kad į juos būtų atsižvelgiama – kaip ir į bet kurių kitų mokesčius mokančių Lietuvos piliečių poreikius.

Visuomenėje, kurioje automatiškai numanoma, kad kiekvienas yra heteroseksualus, arba dar blogiau - homoseksualumo egzistavimas neigiamas apskritai, prakalbėti apie homoseksualumą reikia didelių pastangų. Pastangos pranešti apie savo egzistavimą įveikiant savo ir kitų baimę ar neapykantą nėra propaganda.

Homoseksualai siekia įtraukti į savo gretas vaikus

Homoseksualiems žmonėms potraukis vaikams yra lygiai toks pats nebūdingas, kaip ir heteroseksualiems.

Įtraukimas į savo gretas reikštų bandymą pakeisti vaiko seksualinės orientaciją. Daugumas homoseksualių žmonių iš savo patirties puikiai žino, kad tai neįmanoma - nei vėlyvoje vaikystėje, nei vėliau.

Homoseksualai tvirkina vaikus

Visuomenė neapykantą įvairiausioms mažumoms neretai bando pateisinti įsivaizduojama grėsme labiausiai pažeidžiamiems daugumos nariams: juodaodžiai praėjusio amžiaus viduryje JAV buvo linčiuojami juos apkaltinus baltųjų moterų prievartaimu, žydams viduramžiais (o Lietuvoje – ir praėjusiame amžiuje) bandyta pripaišyti ritualinį krikščionių vaikų žudymą, o homoseksualiems asmenims taikyta vaikų tvirkintojų etiketė.

Pasak gausybės tyrimų, asmenų, linkusių seksualiai išnaudoti vaikus, yra tiek pat tarp visų seksualinių orientacijų žmonių.

Daugiau: Kalifornijos Universiteto Psichologijos Departamento informacija.

Homoseksualai yra tokie, nes juos tvirkino vaikystėje, arba nepasisekė su kitos lyties partneriu

Nemažai žmonių vaikystėje patiria prievartą arba tėvų nerūpestingumą ir, nepaisant to, netampa homoseksualiais.

Daug žmonių – tiek homoseksualių, tiek ir heteroseksualių yra turėję kokios nors nemalonios patirties su priešingos lyties žmonėmis. Tarp tokių atsitikimų ir seksualinės orientacijos nėra jokio ryšio. Nėra žinių, kad gėjai, lesbietės ar biseksualūs žmonės vaikystėje būtų dažniau patyrę prievartą ar traumas.


Mitai: Standartiniai teiginiai ir klausimai trumpai - I dalis.

Nuoširdžiai dėkojame GayLine aktyviam nariui Tim už šią papildomą susistemintą ir paruoštą informaciją.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=4101