Homoseksualais gimstama?
Data: 2011.06.15 13:08
Tema: Mitai ir stereotipai apie homoseksualumą


„Lytinė orientacija nėra pasirenkama, ji labiausiai lemiama įgimtų neurobiologinių veiksnių“, - trims tūkstančiams neurobiologų, susirinkusių į 21-ą Europos neurobiologijos bendrijos suvažiavimą Lisabonoje, sakė San Francisko (JAV) Klinikinių tyrimų centro direktorius Jerome'as Goldsteinas.

Tokiu būdu jis stengėsi išspręsti ginčą, nerimstantį jau daugelį dešimtmečių: gėjais gimstama ar tampama? Klausimas sudėtingas, nes biologiniu požiūriu tai yra mįslė. Santykiai su tos pačios lyties atstovais neteikia evoliucinių privalumų. Tai dėl ko gi kai kuriuos žmones traukia ta pati lytis? Lytinė trauka yra dauginimosi variklis – seksas yra priemonė išlikti, perduoti savo genus. Taigi, evoliuciniu požiūriu santykiai tarp tos paties lyties atstovų turėtų išnykti, rašo independent.co.uk.

Nepaisant to, tokie santykiai gyvūnijos pasaulyje pasitaiko gana dažnai. Taip elgiasi paukščiai, tikriausiai taip elgiasi ir bitės, ir blusos. Vieni iš daugelio pavyzdžių yra pingvinai, kurie sukuria nuolatines tos pačios lyties poras, delfinai ir mažosios šimpanzės, kurios yra visiškai biseksualios. Buvo išsakyta daugybė skirtingų nuomonių apie evoliucinius privalumus, kurių galėtų teikti tokie santykiai. Pavyzdžiui, tamsianugario albatroso patelės sudaro tos pačios lyties poras, kurios palikuonis išaugina sėkmingiau nei vienišos patelės. Homoseksualumas taip pat gali palengvinti socialinių ryšių sudarymą ar prislopinti konfliktą tarp patinų, jei juntamas patelių trūkumas. Homoseksualios poros savo genų neperduos ateities kartoms, tačiau jos gali padėti išsaugoti genus tos grupės, kuriai priklauso.

Išsamiau: Delfi.lt

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=5546