Kodėl vyrai vis dažniau tampa moterimis?
Data: 2011.12.19 11:31
Tema: Mitai ir stereotipai apie homoseksualumą


Tailandas ir Iranas. Šiose šalyse daugiausiai atliekama lyties keitimo operacijų. Tailande tai susiję su labai paplitusiu reiškiniu – prostitutėmis transeksualėmis, o štai Irane tokios operacijos atliekamos norint užkirsti kelią homoseksualiems ryšiams tarp piliečių. Mat jie baudžiami mirties bausme.

Manoma, kad įvairiose pasaulio šalyse transeksualaų yra nuo 1 atvejo, tenkančio milijonui gyventojų iki vieno atvejo, tenkančio trims šimtams gyventojų. Moterų transeksualių yra daugiau kaip du kartus mažiau nei vyrų. Tikėtina, kad JAV jų yra daugiau kaip 40 tūkst. Dažniausiai biologiniai vyrai keičia lytį ne anksčiau kaip sulaukę 30 metų, o biologinės moterys - 20–25 metų. Žmonių skaičius, norinčių padaryti lyties keitimo operaciją kasmet padidėja 14 proc. Operacijos kaina svyruoja priklausomai nuo miesto, klinikos ir naudojamos technikos. Tačiau vidutiniškai galima palyginti su gero automobilio kaina. Kai kuriose šalyse tokias operacijas apmoka valstybė, rašoma Medportal.ru.

Mokslininkai atlikę ne vieną tyrimą, išsiaiškino penkis pagrindinius mitus apie transeksualumą

1. Тranseksualumas – tai neteisingo auklėjimo rezultatas

Ištyrus kelis šimtus atvejų galima teigti, kad transeksualo auklėjimas niekuo nesiskiria nuo tų auklėjimo, kurie niekados nesusidūrė su tokiomis problemomis. Vaikas – tai ne tuščias popieriaus lapas, ant kurio auklėtojas gali parašyti, ką nori. Žmogus - biopsichosocialinė būtybė. Beje, biologinis komponentas visados pirmoje vietoje.

Daugiau mitų: Diena.lt

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=6064