Susipažinkime. Cyndi Lauper: „Netylėsiu, kai žmonėms atimamos teisės“
Data: 2012.11.03 12:38
Tema: Komentarai, nuomonės


Gėjų ikona Cyndi Lauper išleido autobiografinę knygą „Cindy Lauper: Memuarai“, kurioje pasakojo apie sudėtingą kelią į pramogų verslo viršūnes, apie lytinę prievartą, kurios auka buvo ne vieną sykį, ir apie tai, kodėl ji yra ištikima LGBT bendruomenės sąjungininkė, ginanti šios bendruomenės teises.

„Bandžiau sąžiningai papasakoti, kaip jaučiausi būdama moterimi, kuri gyvena savarankiškai ir pati nusistato gyvenimo taisykles“, sakė dainininkė.

Cindy paliko namus, kai jau buvo 17 metų. Priežastimi tapo „košmariškas“ patėvis, kuris grasino išprievartauti ir ją, ir jos seserį. Ne sykį slapta stebėjo, kai ši maudėsi. Po to Cindy dirbo padavėja, pakeitė daugybę darbų, tačiau visuomet žinojo, kad pagrindinis gyvenimo tikslas – tapti muzikos žvaigžde. Knygoje dainininkė pasakoja, kad tai laikais jai dažnai nepakakdavo pinigų net maistui. Cindy dažnai keliaudavo autostopu, ir tai buvo pavojinga: vienas iš vairuotojų privertė santykiauti.

Tai buvo nevienintelis išprievartavimas dainininkės gyvenime. 80-aisiais vienas iš muzikinės grupės, su kuria Cindy koncertavo Longailendo klubuose, narių išprievartavo ją dirbtiniu falu. Ir tai padarė kartu du kitomis grupės narėmis, kurios laikė Cindy, kad ši neištruktų. Šis įvykis ją šokiravo: „tai padarė ne tik vaikinas. Jo bendrininkėmis buvo moterys. Kai tai nutiko, aš supratau, kad prievartavimas yra ne tik vyrų savybė. Tai gali padaryti ir moterys kitų moterų atžvilgiu“.

Cindy Lauper jau daugelį metų kovoja už LGBT teises. Keletą metų iš eilės ji organizavo turą „Tikrosios spalvos“ (True colors), pavadinto jos muzikinio hit‘o, kuriame dalyvavo homoseksualios žvaigždės ir jų draugai, garbei. Turo metu buvo surinkta daug pinigų, kuriuos dainininkė pervedė į žmogaus teisės ginančių organizacijų sąskaitas.

Pernai už jos lėšas Niujorke buvo atidaryta prieglauda benamiams LGBT paaugliams, kuriuos iš namų išvijo jų šeimos, negalinčios susitaikyti, kad jie – homoseksualūs. Dainininkė tvirtina, kad nuoširdžiai pergyvena už šiuos žmones, ir kad priežastys itin asmeninės – ne tik todėl, kad jaunystėje pati patyrė nemažai sielvarto, kai reikėjo pabėgti iš namų. Tarp jos draugų nemažai gėjų, o jos sesuo – lesbietė. „Aš – jų draugė, aš – jų šeimų narys“, sakė Lauper apie homoseksualus. „Ir nesiruošiu stovėti ir žiūrėti nuošaly, kai mano draugai patiria diskriminaciją, nes jų pilietinės teisės ir laisvės ribojamos – tai liečia mano seserį, mano pusbrolį... Stovėti, visa tai matyti ir būti užsičiaupus. 40 procentų benamių vaikų – tai homoseksualai ar transseksualai. Ir gatvėje jie atsidūrė tik todėl, kad jie homoseksualūs ar transseksualūs. Mes [prieglaudos organizatoriai] manome, kad tai galima ištaisyti“.

Plačiau: Gay.ru.Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=7004