Žemi aukštos moralės standartai (II dalis)
Data: 2013.05.07 11:52
Tema: Kita informacija


Moralizavimas Dievo vardu, lygiateisiškumo galimybių neigimas, pasipriešinimas LGBT teisėms, obskurantiškas amžinų vertybių ir tradicijų gynimas - būdingas ir nemažai daliai Lietuvos politikų ir visuomenės veikėjų.

Seimo Žmogaus teisių komiteto narys, Maldos parlamentinės grupės pirmininkas, priklauso parlamentinėms grupėms „Už žmogaus orumą“, „Už šeimą“. Ar nepanašu į mūsų straipsnio herojus? Tai šio savaitgalio smurtautojas E. Vareikis - tarsi mūsų straipsnių apie žemus tariamai aukštos moralės standartus atspindys. Tik skirtingai nuo straipsnių herojų, Lietuvoje politikams tokie skandalai lyg vanduo nuo žąsies.

E. Vareikis: „Štai ke­le­tas pa­vyz­džių, gal daug kas jums at­ro­dys ne­ti­kė­ta, bet įsi­klau­sy­ki­te. Sta­tis­ti­ka ro­do, ne­gai­les­tin­ga sta­tis­ti­ka ro­do, kad šei­mos, ku­rios sek­ma­die­niais lan­ko­si Baž­ny­čio­je, vai­di­ja­si ir mu­ša­si daug re­čiau. Kai sa­kau, ge­riau in­ves­tuo­ki­me į baž­ny­čių sta­ty­bą, o ne į ka­lė­ji­mų sta­ty­bą, kai kam su­ke­lia juo­ką. Taip, su­ke­lia juo­ką, bet sta­tis­ti­ka ro­do, kai ei­si­te į baž­ny­čią, mu­ši­tės ma­žiau. Gal aš ir tam­suo­lis, bet te­gul aš ir bū­siu tam­suo­lis, bet man rei­kia, kad žmo­nės ma­žiau muš­tų­si“.

Tad, tęsiame straipsnį apie JAV susikompromitavusius veikėjus.

2000 metai
John Paulk San Franciske turėjo savo konditerijos parduotuvę, o lygiagrečiai dirbo transvestitu ir vyrų eskorte. Visa tai vyko tol, kol Paulk‘o neaplankė Viešpaties apvaizda ir jis tapo „eks-gėjų“ judėjimo vadovu, įkūręs liūdnai pagarsėjusią tarptautinę organizaciją „Exodus“, su aiškiai išreikšta religine kryptimi.

Šiandien ši organizacija yra viena iš nuosekliausių taip vadinamos „reparacines terapijos“ skleidėjų, kurios šalininkai tvirtina, kad homoseksualią orientaciją gali „pataisyti“ į heteroseksualią. Be to Paul buvo konservatyvios Focus on the Family“ organizacijos „kovos su homoseksualizmu skyriaus“ vadovas. Šios organizacijos pagrindinė užduotis – kišti pagalius į LGBT judėjimo ratus, garsiai skelbiant apie jau minėtą „siekį sugriauti santuokos instituto ir visos Amerikos visuomenės pamatus“.

2000 metais eks-gėjaus John Paulk, savo naujuoju heteroseksualo įvaizdžiu besipuikavusio NewsWeek žurnalo viršelyje, karjera staiga nutrūko. Taip nutiko, kai šį pagijusį heteroseksualą aptiko gėjų bare. Paulk‘ui nepasisekė – jį pažinęs lankytojas buvo LGBT aktyvistas, kuris žinojo kokią grėsmę kelia reparatyvioji terapija, ir jis susisiekė telefonu su žmogaus teisų organizacijos „Human Rights Campaign“ (HRC) atstovu. Šiam atvykus, nepavyko bare pabendrauti su Paulk‘u, nes jis staiga pasišalino. O vėliau neigė besilankąs gėjų baruose. Tačiau HRC atstovui pavyko padaryti nuotrauką, kuomet Paulk išeidinėjo iš klubo. Kadangi šio fakto neigti nebebuvo prasmės, žymusis „ex-gėjus“ užtraukė kitą dainą: jis, matote, netyčia ten atsidūrė, nes ėjo pro šalį ir pajuto nenugalimą norą pasinaudoti tualetu. Daugybė liudininkų, buvusių tą vakarą bare, tvirtino priešingai – Paulk trynėsi klube ilgai, o tualete naudojosi ne santechnikos pasiekimais - vyrams jis turėjo gan konkrečių pasiūlymų. Po šių įvykių „Exodus“ pašalino Paulk‘ą iš savo vadovų.

2004 metai
Paul Franklin Crouch - didžiausiojo JAV krikščioniškojo televizijos kanalo „Trinity Bradcasting Network“ bendrasteigėjas ir prezidentas. Šiam tinklui priklauso 47 palydoviniai kanalai, virš 12 tūkstančių filialų. Šio tinklo žiūrovai – apie 100 milijonų šeimų.

2004 metais Crouch teko sumokėti 425 tūkst. dolerių, kad išvengtų teismo dėl homoseksualių priekabių: Lonnie Ford tvirtino, kad Crouch vertė jį santykiauti grasindamas atleisti iš televizijos filialo. Ford‘ą žinoma apkaltino melu ir turto prievartavimu, tačiau reikalaujamą sumą sumokėjo, nepanorėję, kad ieškinys pasiektų teismą ir byla būtų vieša. Tačiau spauda vis tiek sužinojo ir informacija tapo pasiekiama plačiai visuomenei. Kitais metais Lonnie Ford tapo televizijos laidos „Melo detektorius“ dalyviu, kur jį tikrino poligrafu. Klausimai, akivaizdu, buvo susiję su seksualinėmis Crouch priekabėmis. Melo detektorius patvirtino, kad Ford sakė tiesą.

2006 metai
Ted Haggard – pagrindinis Colorodo Springs bažnyčios „New Life“, kuriai priklausė 4000 narių, pastorius, o taip pat 30 milijonų narių vienijančios Nacionalinės Evangelikų Asociacijos vadovas. Tai skėtinė organizacija 45 000 bažnyčių, o Ted Haggard, vienas iš aktyviausių gėjų santuokų priešininkų, buvo laikomas teisuoliu Amerikos pastoriumi. Prezidentaujant George Bush‘ui, Haggard privalomai su juo bendraudavo kiekvieną pirmadienį. Iki pat to momento, kai Mike Jones apkaltino, kad pastorius naudojasi gėjų prostitutų paslaugomis.

Jones buvo vienas iš bažnyčios narių, tačiau savo homoseksualumo nesigėdino ir nutarė išviešinti Haggard‘ą. Kaip tvirtino Jones – vardan politinių sumetimų: „visuomet jaučiau būtinybę papasakoti apie tai, ir pirmiausia gėjų bendruomenei, kad žmonės pamatytų koks jis veidmainis, išduodamas žmoną su vyrais“, sakė Jones, kažkada buvęs prostitutu, ir pats teikęs pastoriui seksualines paslaugas.

Po šių įvykių Haggrd paliko savo postą ir lankėsi daugybėje televizijos laidų, tarp jų ir pas Oprah, kur, kaip ir jo pirmtakai, patekę į analogiškas situacijas, atgailavo ir meldė atleidimo sakydamas, kad „velnias paspendė pinkles“. Haggard‘as pripažino, kad prostitutų paslaugomis naudojosi ne sykį, bet dabar jis „visiškai heteroseksualus“ ir vėl laimingas su žmona.

Haggardo veidmainystė itin gerai matoma dokumentiniame filme „Jėzaus stovykla“, kuriame pasakojama apie žmones, skirstančius žmoniją į dvi grupes: į tuos, kurie myli Kristų, ir tuos, kurie – ne.

2006 metai
Didžiai gerbiamas Lonnie Latham, Tulsos Pietų baptistų bažnyčios vyriausiasis pastorius bei Pietų baptistų konvento narys, buvo areštuotas dėl tvirkinamųjų veiksmų. Dėl kaltinimų jam grėsė metai kalėjimo, arba 2500 dolerių bauda. Koks gi buvo šventojo tėvo prasižengimas? Kaip banalu: policininkas civiliais drabužiais, kursavo viešose vietose ieškodamas mėgėjų pasilinksminti, ir sutiko Latham‘ą, kuris policininkui pasiūlė oralinį seksą. Situacija labai panaši, kaip kadaise nutikusi dainininkui George Michael‘ui, užkibusiam taip ant policininko civiliais drabužiais meškerės. Tulsos policija gerai žinojo vietas, kur rinkosi tiek vyriškos, tiek moteriškos lyties prostitutės – ir periodiškai rengdavo patikrinimus, nes aplinkiniai gyventojai skųsdavosi šių pasilinksminimų pasekmėmis.

Latham‘ui pasisekė – kadangi jis persirengusiam policininkui pinigų nesiūlė, kaltinimų bendrininkavimu prostitucijoje jam neiškėlė. Po to, kai šventąjį tėvą paleido už užstatą, interviu vietiniam laikraščiui jis pareiškė, kad buvo neteisingai areštuotas, nes su nepadoriais pasiūlymais lindo pats policininkas. Policininkas tvirtino priešingai: iš jo pusės provokacijų nebuvo, o Latham‘as pasakojo, kad atvyko iš Dalaso, ir pareiškė, kad „jaučia ypatingą pasitenkinimą nuo specifinių ir nepadorių lytinių santykių“. O po to norėjo jį nusivesti į iš anksto išnuomotą viešbučio kambarį. Kaip vėliau paaiškėjo, Latham buvo dažnas kruizinių teritorijų lankytojas, kur visuomet surasdavo norinčius patenkinti „jo specifinių santykių poreikius“.

Paruošta pagal Gay.ru.

Kiti straipsniai: „Žemi aukštos moralės standartai (I dalis)“, „Tikrasis amžinųjų vertybių ir tradicijų puoselėtojų veidas?“.

Bus daugiau.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=7566