Iki šiol išsamiausias atliktas mokslinis tyrimas rodo - gėjais gimstama
Data: 2014.11.19 10:27
Tema: Mitai ir stereotipai apie homoseksualumą


Alano Sanderso iš Northshore tyrimo instituto atlikta 409 gėjų porų genetinė analizė pateikė išvadą, jog gėjais gimstama. Vyrų homoseksualumo tyrime pateikiama homoseksualumo sąsaja su dviejais regionais žmogaus genome. Vienas iš regionų yra X chromosomoje, kitas - 8 chromosomoje.

Tai - didžiausias iki šiol atliktas tokio tipo tyrimas. Alanas Sandersas, atlikęs šį tyrimą, surinko net 409 neidentiškų gėjų dvynių porų kraujo ir seilių mėginius. Kitas iki šiol didžiausias tyrimas, atliktas Deano Hamerio tesiekė 40 tiriamųjų asmenų.

X chromosomos regionas, vadinamas Xq28, kuris turi įtakos vyrų homoseksualumui, buvo identifikuotas jau 1993 metais Deano Hamerio tyrimo dėka. Kitas regionas yra aptiktas 8 chromosomos centre, kuris yra žinomas kaip 8q12, kuris pirmąsyk pastebėtas 2005 metais.

Šis atradimas yra svarbus tuo, jog jis parodo, kad buvimas gėjumi yra labiau apibrėžtas biologiškai, o ne apspręstas gyvenimo būdo. Kai kuriose valstybėse, pavyzdžiui, Ugandoje, buvimas gėjumi yra kriminalizuotas, kai kurios religinės grupės tvirtina, jog gėjai gali būti "išgydomi" juos paverčiant heteroseksualiais.

"Tai griauna nuomonę, jog lytinė orientacija yra pasirinkimas" teigė tyrimo vadovas Alanas Sandersas.

Originalus straipsnis anglų kalba: New Scientist, nuoroda į originalų Alano Sanderso straipsnį: Cambridge.org.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=9211